Wysokie buty dla Pań

Maxi kozaki to stosunkowo nowy trend w modzie. Buty damskie określane tym mianem, to wysokie buty, które zawsze sięgają za kolano, a w swojej najbardziej odważnej odmianie mogą kończyć się nawet w okolicach połowy uda. Modele te cieszą się ogromnym powodzeniem wśród stylistów oraz ludzi związanych z branża mody, niemniej opinie konsumentów są różne. Wielu kobietom podoba się taki styl, niemniej deklarują, że nie miałyby odwagi założyć takich butów, kiedy inne wprost mówią, że takie obuwie to kicz i tandeta. Wynika z tego, że ilość pań, które są w stanie kupić i nosić maxi kozaki nie jest zbyt dużą, co zresztą widać na ulicach, gdzie raczej nie widujemy tego typu modeli.

Abstrahując od walorów estetycznych trzeba powiedzieć wprost, iż takie buty damskie są idealne w zasadzie wyłącznie dla pań o długich i smukłych nogach. Niestety, wszystkie inne nie będą dobrze wyglądać w dość obcisłym i wysokim kozaku, który z miejsca obnaży wszelkie niedoskonałości kończyny. Teoretycznie im wyższy obcas, tym większa szansa, że wszystko będzie w porządku, niemniej jest to złudne wrażenie. Równie ważne jest zwrócenie uwagi na fakt, iż maksi kozaki bardzo ciężko wchodzą na nogę, nawet jeśli jest ona szczupła lub wręcz chuda. Dlatego też, jeśli już zdecydujemy się na ten zakup, to sprawdźmy, czy jesteśmy w stanie wzuć na siebie to obuwie.

Propozycja ta musi odpowiednio łączyć się z innymi ciuchami. Wysoki kozak doskonale komponuje się z wszelkimi ciuchami, które odsłaniają nogi. Są to między innymi szorty, króciutkie spódniczki i sukienki oraz tuniki. Jednakże musimy pamiętać, że zawsze będzie to balans na krawędzi dobrego smaku.