Vans i Kenzo – ciekawa współpraca

Kooperacje pomiędzy producentami obuwia oraz odzieży nie są niczym zaskakującym. Fakt, iż dwie marki spotykają się, by wspólnie stworzyć nowe propozycje dla swoich klientów nie jest zaskakującym, choć trzeba przyznać, że tego typu działania nie dzieją się często. Gdy jednak mają miejsce, to możemy spodziewać się interesujących rezultatów takiej współpracy, które same w sobie będą dość unikatowe.

W tym roku jedną z ciekawszych kooperacji jest oferta stworzona przez dwie firmy: Vans oraz Kenzo. Ten drugi producent postanowił mocno zaangażować się w wspólny projekt, gdyż zlecił współpracę z Vansem czołówce swoich projektantów, czyli Humberto Leonowi oraz Carol Lim.


Pierwszym modelem, jaki został poddany przeróbkom, które miały stanowić idealny przykład kreatywnej kooperacji, był Vans Era. Ten klasyczny już but Vansa idealnie nadaje się do wszelkich ingerencji, nic więc dziwnego, iż stał się niejako forpocztą projektu.

Jednakże na tej serii współpraca się nie kończy, niemniej na chwile obecną ani Vans, ani Kenzo nie chcą uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić, który z modeli będzie następny. Wiemy jedynie, iż całość kolaboracji zaplanowana została na trzy projekty, warto więc poczekać jeszcze chwilę, by przekonać się czym zaskoczą nas projektanci. Warto również zaznaczyć, iż w wypadku pozytywnego odbioru oferty przez klientów tego typu akcje będą prawdopodobnie miały miejsce o wiele częściej.