Japonki Havaianas

Wiele znanych marek posiada w swoim portfolio letnie kolekcje, gdyż zdają sobie one doskonale sprawę, iż brak takich modeli oznacza, że klient uda się do konkurencji. A to grozi ryzykiem utraty tego klienta. Są jednak firmy, które skoncentrowały się tylko i wyłącznie na ofertach kierowanych do miłośników letniego okresu, całkowicie pomijając produkcję modeli na inne sezony. Jednym z takich producentów jest brazylijski Havaianas, którego japonki w krótkim okresie czasu stały się kultowe wśród młodych ludzi na całym świecie.

Początki tego producenta obuwia datuje się na 1962 rok, gdy wypuszcza on na rynek swoje pierwsze klapki. Te premierowe modele były mocno inspirowane japońskimi sandałami Zori, które jednak w niczym nie przypominają lekkiego, plażowego obuwia, dlatego też niezbędne były pewne modyfikacje. Projektanci stanęli na wysokości zadania, dzięki czemu pierwsze modele błyskawicznie zniknęły ze sklepowych półek, a Havaianas zrozumiało, że istnieje ogromny popyt na ich ofertę.

Dziś, po pięćdziesięciu latach, ta brazylijska marka jest jedną z ikon plażowej oraz letniej mody. Co prawda niektórzy uważają, że przecież chodzi o zwykłe klapki, po co więc płacić więcej tylko i wyłącznie za logo znanej marki. Takie podejście jest jednak błędne, gdyż japonki Havaianas to nie tylko zdecydowanie lepsza jakość, ale również o wiele ciekawsze projekty. A przecież but to nie tylko wartości praktyczne, lecz również estetyczne. Dlatego też każdy, kto ceni sobie styl powinien chociażby przejrzeć propozycję tego właśnie producenta.