Buty męskie sprzedają się coraz lepiej

Od wielu lat ogół społeczeństwa wyznaje zasadę, że to kobieta powinna się stroić i wydawać większe kwoty na odzież lub buty. W ostatnim czasie można zauważyć jednak tendencję odwrotną. Zarówno na rynku odzieżowym jak i obuwniczym coraz częściej do głosu dochodzą mężczyźni. Producenci proponują coraz więcej różnych modeli i liczą na to, że popyta na nie będzie spory.

Z czego wynika taka zmiana podejścia? Jednym z głównych czynników jest wzrost zamożności społeczeństwa, a tym samym większa część środków może być przeznaczona na rzeczy, które wcześniej wydawały nam się niepotrzebne. Jeżeli zostanie nam każdego miesiąca trochę gotówki to od razu zastanawiamy się na co można ją wydać.

Kolejnym ważnym elementem jest wzrost wymagań kobiet w stosunku do mężczyzn. Kiedyś mówiło się, że facet powinien być tylko trochę ładniejszy od diabła i będzie w porządku. Obecnie kobiety szukają mężczyzn bardziej zadbanych. Buty są bardzo ważnym elementem stroju i kobiety bardzo zwracają na nie uwagę.

Ostatnim ważnym czynnikiem jest mnogość modeli oferowanych przez producentów. Może się zdarzyć tak, że wybierając buty natrafimy na kilka modeli, które nam się podobają. Nie musimy się, więc ograniczyć do jednej pary, którą kupimy.

Mimo tego nadal jest dużo do zrobienia. Rynek z pewnością nie jest jeszcze nasycony i zanim mężczyźni dogonią kobiety w ilości kupowanego obuwia minie jeszcze sporo czasu. Jeżeli kiedykolwiek do tego dojdzie.