Oddychające obuwie – marka Geox

Marka Geox jest obecna na polskim rynku od wielu lat. Krajowi konsumenci chętnie korzystają z oferty tego włoskiego producenta, gdyż proponuje on nie tylko ciekawe rozwiązania z zakresu estetyki, ale również, a może przede wszystkim, z obszaru najnowszych rozwiązań technologicznych, obecnych w większości jego produktów. Większość z tych patentów jest związane z jedną z najważniejszych zasad przyświecających firmie, czyli „Pozwól swojemu ciału oddychać”. Skutkiem takiego podejścia było przełomowe zastosowanie w obuwiu Geoxa porowatych membran, które znacznie uprawniły wentylację buta, przy jednoczesnej ochronie buta przed dostającą się z zewnątrz wilgocią.

Firma kojarzona jest głównie z obuwiem, co nie dziwi, gdyż to ono jest najpopularniejszym produktem znajdującym się w ofercie tego producenta. Jednakże Geox to nie tylko okrycie dla stóp, lecz również inne elementy garderoby, jak na przykład kurtki. Również w nich obecne są systemy usprawniające wentylację, choć w tym wypadku nie chodzi o membrany, a zupełnie inną technologię. Opiera się ona na wykorzystaniu faktu, iż ciepłe powietrze jest lżejsze i unosi się w górę.

Dzięki specjalnie zaprojektowanym komorom powietrznym oraz kanałom wentylacyjnym umieszczonym na górze kurtek, gazy mają możliwość łatwiejszego wydostania się spod materiału. Ocenia się, iż ubrania sygnowane znaczkiem Geox mają o czterdzieści procent większy współczynnik parowania na zewnątrz, niż produkty konkurencyjnych firm. Nic więc dziwnego, że rozmaite kurtki oraz kamizelki tego producenta cieszą się tak duża popularnością, szczególnie wśród osób, które sporo podróżują.